عروسی

 

همه جا چراغانی شده، حتی شهرداری هم خیلی زیبا چراغ ها را کنار همدیگر چیده همانند ریسمانی رنگارنگ و منظم در خیابان، انگار می دانسته که عروسی است و عروسیت را به تو تبریک می گوید.

موسیقی فضا را شکافته و هوای سرد معنایی ندارد؛ هوا گرمای مطبوعی دارد، گرمایی وصف ناشدنی. جاده می پیچد و تو را به یاد رقص می اندازد؛ جاده خلوت است و به یاد می آوری عروس زیباروی را، که در لباس عروسی بس جذاب بود و تک در لباس عروسی. عروس همچو عروسک، می رقصید و دیگران مانند کودکان که به عروسک خود می نگرند، به عروس که عشوه گرانه! می رقصید، می نگریستند.

حال، جاده در میان کوه ها و تپه هاست و اتوبوس زندگی بی وقفه حرکت می کند. درختان و گیاهانی که در دل کوه روییده بودند مسیر را زیبا کرده اند و «مهتاب» بر این زیبایی می افزاید. ماه خود را بالای تپه ها رسانده است تا کاروان عروسی را ببیند و انگاری، عروس و داماد را بدرقه می کند و ستارگان، نقل هایی هستند که بر فراز سرشان ایستاده اند و تو می توانی شیرینی نقل را، زیر زبانت حس کنی.

هلهله، چراغانی، ماه و مهتاب و موسیقی و همه و همه ریتم آهنگین زیبایی به زندگی مشترکتان می بخشند.

آیا صدای گریه نوزاد را می شنوی؟ نه، دچار توهم نشده ام؛ تو زندگی جدید و زیبایی را آغاز کرده ای. گوارای وجودتان!  

/ 36 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید محمدرضا هاشمی زاده

این جمعه هم گذشت تو آقا نیامدی ........... هجر تو زدرد وداغ دلــــــگیرم کرد......اندوه وغم زمان زمیــنـــگیرم کرد گفتند که جمعه میرسی از کعبه.....این رفتن جمعه جمعه ها پیرم کرد شعر هاشمی زاده ............... سلام بزرگوار صمیمی بااینکه هنوز هم پـریشـان هستیم دور از نفس زمــــزم بـاران هستیم با اینهمه درد میشود ..بـاز شکفت هرچندکه در فصل زمستان هستیم .......... هرچند در نیمه را زمستانیم اما میتوانیم گل بیندیشیم وبهاری بنویسیم...ودلهامان گل بشکفد در محبت هم.. و.. با همدلی و زلال معـــرفتتان..و ارتباط صمیمـــــی دلهامان.. می توانیم ..ایمان به انتهای زمستان بیاوریم..... حضورتان...باعث رویش وتعالی شعر ها یم و... شکفتنی دیگر در حال وهوای دل عطشناکمان خواهد بود....قلم وقدمت همیشه ی ایام سبز ومعطر..دوستیت پایدار چنانچه به علت مشکلات متعدد وعدم صحت کامل نتوانستم ...بطور شایسته آثار ارزشمندتان رانقد نمایم پوزش می خواهم...

یک دوست

سلام دوست من حال شما؟ آپ نمی کنید ؟ با برف پیام آور... به روزم[گل]

هیئت شاهزاده علی اصغر علیه السلام

یک اربعین، تمام تنم درد می کند با ضـرب تـازیانه ز جـایم پریده ام یک اربعین، رقیّه ی تو مُرد از غمت اکنون بدون او به کنارت رسیـده ام اربعین حسینی تسلیت باد.

شوشترنگار

سلام دوست عزیز اربعین کربلاییان تسلیت باد ماجور باشید التماس دعا

شوشترنگار

سلام دوست عزیز اربعین کربلاییان تسلیت باد ماجور باشید التماس دعا

غزاله و محمد

خیلی زیبا بود عزیز. ما هم آپیم. زود بیاین. از دستتون میره هااااااااااا

ارش

سلام .................