قطره ای از دریا-شهید بهشتی

(بهشتی) همه شون را قانع کرده بود که مساله فلسطین، مساله اسلامه. همه از مخارجشون می زدند برای کمک به فلسطین. انجمن اسلامی اروپا و آمریکا شده بود پایگاه کمک به فلسطین.
                   منبع : صد دقیقه تا بهشت

  
نویسنده : زینب ; ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/۳۱
تگ ها : خاطره

ارسال پیامک برای کمک به سومالیایی ها

ایسنا: پایگاه‌های جمعیت هلال‌احمر در سراسر کشور آماده جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم برای رفع نیازهای مردم قحطی‌زده سومالی هستند.

جمعیت هلال‌احمر از امروز با استقرار صندوق‌هایی در میادین اصلی شهرها و نیز روز جمعه در مصلی‌های نماز جمعه آماده جمع‌آوری وجوه نقدی مردم خیر به منظور رفع نیازهای ضروری مردم قحطی‌زده سومالی است.

براساس ای ن خبر، مردم نیکوکار کشورمان می‌توانند وجوه نقدی خود را به شماره حساب 99999 جمعیت هلال‌احمر نزد بانک ملی شعبه مرکزی و شماره حساب 0199999999003 سیبا نزد همین بانک واریز کنند.

همچنین هموطنان با ارسال یک پیامک خالی از خط ایرانسل به شماره 8115 قادر به ارسال کمک‌های نقدی خود برای مردم سومالی خواهند بود.

به گزارش ایسنا، همچنین صبح امروز، نخستین تیم ارزیاب جمعیت هلال‌احمر برای ارزیابی فاجعه قحطی در سومالی به سرپرستی رییس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر عازم این کشور شد.

جمعیت هلال‌احمر به زودی محموله کمک‌های غذایی خود را برای مردم گرفتار در قحطی سومالی ارسال خواهد کرد.

روزانه 100 نفر در سومالی ازگرسنگی می‌میرند

جمعیت سومالی در حدود بیش از 8 میلیون نفر است که متأسفانه نیمی از جمعیت سومالی گرسنه بوده و با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.

فارس: کاردار سفارت سومالی با اشاره به خشکسالی 6 ساله در کشور سومالی گفت: روزانه 100نفر در سومالی به دلیل گرسنگی جان خود را از دست می‌دهند."
 پس از ۵۰ سال، خشکسالی و قحطی دوباره به کشورهای سومالی، اریتره و کنیا بازگشته است و شاخ آفریقا را به «مثلث مرگ» تبدیل کرده است. تا کنون گزارش‌های مختلفی از وضعیت اسفبار قحطی در سومالی گزارش شده است. بر اساس یکی از این گزارش‌ها ۷. ۳ میلیون نفر در سومالی و ۵. ۱۱ میلیون نفر در شاخ آفریقا نیاز فوری و مبرم به غذا دارند. عوامل مختلفی در ایجاد این وضعیت در سومالی سهیم بوده‌اند. از سال ۱۹۹۱ تا کنون در این کشور دولت مرکزی وجود نداشته است و همواره جنگ و نزاع در این کشور حاکم بوده است.
از سوی دیگر افزایش ناگهانی و سرسام آور قیمت مواد غذایی با شروع سال جدید میلادی نقش مهمی در کمبود مواد غذایی در این کشور داشته است. این وضعیت موجب افزایش قیمت مواد غذایی تا ۳۰۰ برابر شد.

پشت پرده قحطی ومرگ در سومالی چیست

درست چند ماهی از آغاز بمباران لیبی به بهانه حفاظت از غیر نظامیان این کشور می‌گذرد. ‌اکنون امریکا خود را آماده دخالت در یکی دیگر از کشورهای افریقایی به بهانه نجات کودکان سومالیایی از قحطی و گرسنگی می کند، اما این موضوع از نظر عموم مردم نوعی نیرنگ محسوب می شود.

شورای روابط خارجی امریکا در گزارشی اعلام کرد که گروه الشباب حدود 10 هزار نیرو دارد اما این گروه تنها چند صد نفر نیروی وفادار در اختیار دارد. بر اساس گزارش مرکز مبارزه با تروریسم ملی، ‌این گروه هیچ‌گونه ارتباطی با گروه القاعده ندارد.

با این حال، مقام‌های امریکایی این سازمان را علت قحطی و گرسنگی در سومالی می دانند. هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه امریکا هفته گذشته اعلام کرد که اقدامات تروریستی بی‌رحمانه توسط گروه الشباب علیه مردم سومالی موجب بدتر شدن اوضاع در این کشور افریقایی شده است.

اما در حقیقت این واشنگتن است که مانع رسیدن کمک‌های غذایی به مناطقی در سومالی می شود که تحت کنترل دولت فدرال انتقالی مورد حمایت امریکا نیست و این بدان معناست که این کمک ها تنها محدود به چند کیلومتر مربع می شود.

همه آژانس‌هایی که تلاش می‌کنند برای قسمت‌های بیشتری از این کشور غذا فراهم کنند، از این موضوع در هراس هستند که به اتهام همکاری با سازمان‌های تروریستی تحت تعقیب قانونی قرار گیرند. در سال 2009، امریکا برنامه جهانی غذا را مجبور کرد برنامه های تأمین غذا را در سومالی متوقف کند که این اقدام واشنگتن موجب شد بسیاری از کودکان سومالیایی دچار سوء تغذیه شوند

امریکا برنامه جهانی غذا را به همکاری با گروه تروریستی متهم کرده بود

سومالی در محل تقاطع تجارت جهانی از طریق دریا و هوا قرار دارد. حدود 90 درصد از پروازهای تجاری جهان از فراز خاک این کشور انجام می شود. حتی نفت صادراتی کشورهای خلیج فارس و شمال افریقا نیز از طریق خطوط دریایی سومالی انجام می شود. کنترل بر سومالی یکی از اهداف کلیدی امریکا است، به‌ویژه اینکه این کشور تلاش می کند برتری خود در مقابل رقبایش از جمله چین حفظ کند.

بعد از شکست در سال 1994 واشنگتن آموخته است که باید تاکتیک‌های مختلفی را در این کشور افریقایی به‌کار بگیرد. در دسامبر سال 1996 امریکا از حمله اتیوپی به سومالی حمایت کرد. هنگامی که نیروهای اتیوپی از سومای خارج شدند، نیروهای آمیسام جایگزین آنها شدند.

نیروهای اوگاندا و بروندی که اکثر نیروهای آمیسام راتشکیل می دهند، توسط نظامیان امریکایی آموزش دیده‌اند و به آخرین تجهیزات نظامی نیز مجهز شده‌اند. بعد از جنگ‌های بالکان،‌ آسیای مرکزی و‌ جنگ خلیج فارس به نظر می‌رسد این بار نوبت افریقا باشد

 

  
نویسنده : زینب ; ساعت ٤:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٢٢
تگ ها : کمک رسانی

صدای ربنا

آوای خوش خدا خدا می آید

                                از عرش صدای ربنا می آید

فریاد که درهای بهشت باز کنید

                              مهمان خدا سوی خدا می آید

پی نوشت : این پیامک را دوستم برایم فرستاده است.

  
نویسنده : زینب ; ساعت ٤:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٩
تگ ها : شعر